DRODZY UCZNIOWIE!
W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą przyłączenia dzielnicy Główna do miasta Poznań mamy przyjemność ogłosić konkursy związane z tym ważnym wydarzeniem.
1. KONKURS „ MOJE ULUBIONE MIEJSCE NA GŁÓWNEJ” - KLASY 4 - 8
Każdy z nas ma swoje ukochane miejsce, które wyjątkowo dobrze mu się kojarzy, bądź po prostu uwielbia spędzać w nim czas.
Opiszcie wybrany przez siebie BUDYNEK. W swojej pracy zawrzyjcie następujące informacje: co to za budynek, jak wygląda, co się w nim znajduje oraz co sprawia, że jest dla Was wyjątkowy. Wasza praca powinna być estetyczna, poprawna pod względem językowym, ortograficznym oraz interpunkcyjnym. Jeśli chcecie, możecie wzbogacić ją o własnoręcznie wykonaną ilustrację. Nie zapomnijcie się podpisać oraz podać informacji o klasie.
Gotowe prace można oddawać nauczycielom języka polskiego w terminie od 7 stycznia do 15 marca 2025 r.
2. KONKURS FOTOGRAFICZNY „GŁÓWNA W OBIEKTYWIE” - KLASY 1 - 8
Nasza dzielnica to nie tylko budynki, ale i piękna przyroda, parki, czy tajemnicze zakamarki, które znacie tylko Wy! Za pomocą zdjęć najbliższej okolicy oraz otaczającej jej PRZYRODY pokażcie, w jak wyjątkowym miejscu mieszkacie oraz jak Wy widzicie swoją małą ojczyznę.
Fotografie (najlepiej w formacie jpg. Lub png.) możecie przesyłać od 7 stycznia do 15 marca 2025 r. na adres e-mailowy marta@szp45.pl lub przynieść je na pendrivie do p. Małgorzaty Cybulskiej lub p. Marty Matuszak. Jeśli wysyłacie zdjęcia drogą elektroniczną, koniecznie się podpiszcie, podajcie również informację o klasie oraz miejscu wykonania zdjęcia.
3. KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY PLAKAT „GŁÓWNA WCZORAJ I DZIŚ” - klasy 3 – 8
W związku z 100. rocznicą przyłączenia Głównej do Poznania warto pochylić się też nad samą historią dzielnicy oraz zmianami, jakie mogli zaobserwować mieszkańcy miasta na przestrzeni wielu lat.
Konkurs polega na zaprezentowaniu jednego z wymienionych poniżej miejsc, znajdujących się w naszej dzielnicy. Za pomocą plakatu pokażcie, jak zmieniała się nasza dzielnica, jaka była historia tych niezwykłych miejsc, jak pamiętają je wasi rodzice, dziadkowie i krewni oraz jak wspomniane miejsca wyglądają dzisiaj.
Technika wykonania plakatu jest dowolna. Pod uwagę będzie brana przede wszystkim Wasza kreatywność, estetyka wykonania pracy oraz sposób przekazania najważniejszych informacji o wybranych przez was miejscach.
MIEJSCA DO WYBORU:
- Park ks. Tadeusza Kirschke,
- Stary Młyn,
- ul. Smolna i ul. Nadolnik,
- Rynek Wschodni,
- Straż Pożarna,
- skwer, przy którym znajduje się Lidl,
- dawny Teatr (przy ul. Głównej 38).
Gotowe plakaty możecie przekazywać p. Joannie Niebudek, p. Agnieszce Kopyckiej, p. Małgorzacie Cybulskiej p. Agnieszce Leszczyńskiej lub p. Marcie Matuszak od 7 stycznia do 28 marca. Możecie pracować w zespołach do 4 osób. Pamiętajcie tylko o tym, by koniecznie podpisać swoje dzieła!
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace. W razie wątpliwości pytajcie śmiało. A co najważniejsze bawcie się dobrze, poznając swoją najbliższą okolicę.