SZKOLNY KLUB WIELKODUCHA

Szkolny Klub Wielkoducha powstał w 2013 roku jako efekt współpracy ze Stowarzyszeniem CREO w ramach projektu: „Wielkoduchy. Zwiększenie aktywności społecznej i budowanie odpowiedzialności obywatelskiej najmłodszych uczniów”. Wolontariusze Klubu Wielkoducha  angażują  się w szereg inicjatyw  ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz osób starszych i z niepełnosprawnościami: spotkania  z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, przygotowywanie kartek świątecznych, organizowanie zbiórek żywności, pomoc w  przygotowaniach do Wigilii Środowiskowej odbywającej się  w szkole. W ramach swojej działalności biorą również udział w warsztatach m.in. dotyczących niepełnosprawności i starości.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Wielkoduchy stawiają na zdrowie!

Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wielkoducha, w ramach projektu „Wolontariat z Klasą”, postanowili rozpocząć swoja tegoroczną działalność od pierwszej inicjatywy jaką jest promocja zdrowego trybu życia.  Wykonali plakaty,  w których chcą zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie bogate w warzywa i owoce, ograniczenie słodyczy, picie wody zamiast słodkich napojów, a także dobroczynną moc ruchu na świeżym powietrzu. Tak trzymać!:)

zobacz więcej...