ROK SZKOLNY 2024/2025
XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
WIZYTA W EKOEKSPERYMENTARIUM
Co zrobić, by oszczędzać wodę? Jak zrezygnować z plastiku? W jaki sposób dbać o planetę i przy okazji zaoszczędzić pieniądze? Kim są wampiry energetyczne, które kryją się w naszych domach? Czy można skutecznie oszczędzać prąd? By odpowiedzieć sobie na te pytania odwiedziliśmy wystawę czasową EkoEksperymentarium.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
SPACER W KORONACH DRZEW
DZIEŃ CHŁOPKA
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
LEKCJA HISTORII W 5C - PISMO KLINOWE
SPRZĄTANIE ŚWIATA
NASZA TRÓJKA KLASOWA:
przewodnicząca: Nadia G.
zastępca przewodniczącej: Daniel B.
łączniczka z biblioteką: Oliwia G.
JESTEŚMY W KLASIE 5!
ROK SZKOLNY 2023/2024
WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH I PIĄTYCH DO ŁODZI
W czwartek, 13 czerwca uczniowie z klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Łodzi.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od łódzkiego zoo oraz niedawno otwartego Orientarium. Na miejscu mieliśmy okazję obejrzeć różne ciekawe zwierzęta. Udało nam się również zdążyć na jedną z głównych atrakcji – karmienie i kąpiel słoni. Po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego ruszyliśmy do centrum Łodzi. Przespacerowaliśmy się najdłuższą ulicą w Europie, czyli ul. Piotrkowską. Nasz przewodnik zdradził nam wiele ciekawostek związanych nie tylko z tą ulicą, ale i z całym miastem. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Manufakturze.
Już nie możemy się doczekać kolejnych takich wycieczek!
DZIEŃ PATRONA
DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO
WARSZTATY W BRAMIE POZNANIA - PREMIASTO. JAK POWSTAŁ POZNAŃ?
DZIEŃ ZIEMI - WIOSENNE PORZĄDKI NA OSIEDLU GŁÓWNA
WYJŚCIE KLAS 4 na film pt. "Akademia Pana Kleksa"
W czwartek, 18 stycznia 2024 r., uczestniczyliśmy w wyjściu klas czwartych do kina Rialto na film. pt. "Akademia Pana Kleksa". Wszyscy, z zapartym tchem, śledziliśmy losy Ady Niezgódki i pana Kleksa. Warto również wspomnieć, że wyszliśmy z kina zadowoleni i z pewnym niedosytem... Z niecierpliwością wyczekujemy drugiej części!
MIĘDZYKLASOWY ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO MIASTA POZNANIA
W czwartek, 11 stycznia 2024 r., uczniowie klas czwartych wzięli udział w międzyklasowym etapie Konkursu Ortograficznego Miasta Poznania. Reprezentacje klasowe napisały dyktando, które pozwoliło wyłonić najlepszych z najlepszych: I miejsce zajęła Lena G. z kl. 4a, II - Aleksander T. z kl. 4a, a III - Helena N. z kl. 4a.
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za Lenę, która weźmie udział w etapie międzyszkolnym.
KLASOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
MISIOWE WARSZTATY
We wtorek, 19 grudnia 2023 r., mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych zabawek, które zostały zorganizowane przez Muzeum Czerwca'56. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy, jak wyglądało mieszkanie w czasach PRL-u oraz zabawki, którymi bawiły się wówczas dzieci. Następnie przystąpiliśmy do pracy! Każdy z nas samodzielnie uszył własnego misia, kotka, pieska lub pierniczka z filcu. Igła i nitka wcale nie są takie straszne, jak wcześniej myśleliśmy... Bawiliśmy się doskonale, aż żal było nam wracać do szkoły.
MIKOŁAJKI
ANDRZEJKI
WARSZTATY Z TWORZENIA MYDEŁEK
W czwartek, 23 listopada uczniowie kl. 4c wzięli udział w wyjątkowych warsztatach! Samodzielnie tworzyli pięknie pachnące i kolorowe mydełka, które będą mogli wręczyć bliskim z okazji zbliżających się świąt. Za przeprowadzenie warsztatów dziękujemy przemiłym Paniom z UNCHR oraz EA.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
WARSZTATY – PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE
WCIELAMY SIĘ W ROLĘ NAUCZYCIELI
Uczniowie klasy 4c w czasie lekcji wychowawczych mają okazję wcielić się w rolę nauczycieli. Ich zadanie polega przede wszystkim na nauczeniu kolegów i koleżanek z klasy wybranych zagadnień. Za nami są już lekcje matematyki, języka polskiego oraz przyrody. Co odważniejsi decydują się nawet na przeprowadzenie sprawdzianu.
DZIEŃ CHŁOPAKA
WYCIECZKA NA DZIEWICZĄ GÓRĘ
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – SŁOWACJA
4C SPRZĄTA ŚWIAT!
SAMORZĄD KLASY 4C
- przewodnicząca: Maja K.
- zastępczyni przewodniczącej: Kinga J.
- skarbniczka: Oliwia G.
- łącznik z biblioteką: Yahor S.
JESTEŚMY JUŻ W 4 KLASIE!
ROK SZKOLNY 2022/2023
WIZYTA W TRAPERSKIEJ OSADZIE W BOLECHÓWKU
DZIEŃ DZIECKA W 3C
WYCIECZKA DO PALMIARNI
WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!"
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
I w końcu zawitała do nas wiosna! Przyniosła dłuższe i cieplejsze dni, pierwsze kwiaty i wiosenne ptaki. I choć wiadomo, że „W marcu jak w garncu”, to u nas w klasie zrobiło się naprawdę ciepło, wiosennie i kolorowo. Zobaczcie sami!
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. W tych dniach rozmawialiśmy o tym, czym jest zespół Downa. Uczyliśmy się, że na świecie jest wiele ludzi, każdy jest inny i wszyscy zasługują na szacunek. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa uczestniczyliśmy w szkolnym apelu „Poznaj, zanim ocenisz” oraz uczestniczyliśmy w spotkaniu z osobami pracującymi na co dzień z osobami z zespołem Downa. Braliśmy udział w rozmowie oraz oglądaliśmy przygotowane przez nich przedstawienie teatralne. Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa- założyliśmy kolorowe skarpetki, nie do pary!
SAŁATKA OWOCOWA- KÓŁKO JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Na kółku języka angielskiego dużo ostatnio rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Poznaliśmy i powtórzyliśmy wiele nazw owoców i warzyw. Wiadomo natomiast, że najlepiej uczymy się podczas działania, dlatego postanowiliśmy zdrowe odżywianie poćwiczyć w praktyce i wspólnie przygotowaliśmy sałatkę owocową.
MARSZ POKOJU
24 lutego minął dokładnie rok od napaści Rosji na Ukrainę. Tego dnia wybraliśmy się na ulicę naszego miasta, aby pokazać i powiedzieć całemu światu, że….
„My dzieci z całego świata,
Bez względu na kolor skóry,
Pragniemy, by pokój wszędzie,
Jak drzewo urastał w chmury”.
Drzewo Pokoju
TŁUSTY CZWARTEK
Tłusty czwartek to jeden z najsmaczniejszych dni w roku, dlatego postanowiliśmy go świętować już od samego rana. Podczas zajęć plastycznych próbowaliśmy „upiec” własne, papierowe pączki. I choć prezentowały się całkiem dobrze, to jednak w smaku bardziej odpowiadają nam te zwykłe, tradycyjne, kupione w cukierni.
BAL KARNAWAŁOWY
14 lutego bawiliśmy się wspólnie podczas klasowego baliku. Były tańce, przebrania, zabawy, wygłupy i przepyszny poczęstunek: babeczki, ciasta, galaretki. Naszą salę udekorowaliśmy balonami i karnawałowymi ozdobami.
NASZE „BULLERBYN”
W styczniu przerabialiśmy lekturę „Dzieci z Bullerbyn”, która większości z nas bardzo się podobała. Przez tydzień rozmawialiśmy o niesamowitych przygodach bohaterów, porównywaliśmy życie w Polsce i w Szwecji (dawniej i dzisiaj), nauczyliśmy się pisać listy. Przy okazji przerabianej lektury zamieniliśmy się w architektów i budowniczych, tworząc nasze własne Bullerbyn.
WYCIECZKA DO TEATRU ANIMACJI
17 stycznia wybraliśmy się do Teatru Animacji na przedstawienie pt. „A niech to gęś kopnie”. Jest to opowieść o wyjątkowej Gęsi, która poszukuje swojego sensu życia. Połączenie poważnej tematyki z lekką i humorystyczną formą bardzo nas urzekło. Wróciliśmy zadowoleni i chętni na kolejne spektakle.
KLASOWE GRY I ZABAWY
W styczniu pogoda nie zawsze dopisywała, więc przerwy spędzaliśmy często w sali, bawiąc się i integrując. Czas umilały nam nowe gry i klocki, które otrzymaliśmy od Pani Dyrektor.
WIGILIA KLASOWA
21. grudnia świętowaliśmy w klasie wigilię. To miłe, świąteczne spotkanie dało nam okazję do tego, by pobyć ze sobą w swobodnej i radosnej atmosferze. Mieliśmy czas, by wspólnie porozmawiać, usiąść przy uroczystym stole, złożyć sobie życzenia i pośpiewać kolędy.
WARSZTATY
W grudniu braliśmy udział w warsztatach z teatrem ilustracji – kamishibai. Wysłuchaliśmy krótkiego przedstawienia oraz z zapałem rozwiązywaliśmy przygotowane dla nas zadania.
MIKOŁAJKI
6 grudnia to dzień, w którym bardzo poczuliśmy zbliżające się święta. W naszej klasie zagościła choinka, którą wspólnie udekorowaliśmy. Ozdabialiśmy pierniki oraz wykonaliśmy pracę plastyczną „Renifer”. Po śniadaniu przygotowaliśmy słodki poczęstunek, a następnie pełni energii braliśmy udział w zawodach sportowych. Pod choinką znaleźliśmy słodkości od św. Mikołaja :)
KÓŁKO PLASTYCZNE
ŚWIĘTO DYNI
15 listopada obchodziliśmy Dzień Dyni. Rozwiązywaliśmy zadania matematyczne o dyniach i wykonaliśmy prace plastyczne. Zrobiliśmy sesję zdjęciową w „dyniowej fotobudce”.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Na początku listopada trwały u nas intensywne przygotowania do apelu z okazji Święta Niepodległości. Klasy 3 b i 3c wspólnie przygotowały wiersze i piosenki upamiętniające walkę Polaków o wolną Ojczyznę. Przygotowaliśmy na ten dzień odświętne kotyliony, pamiętaliśmy o uroczystym stroju. Podczas apelu wystąpiliśmy na scenie przed nauczycielami naszej szkoły oraz klasami I- III. Wysłuchaliśmy również piosenek przygotowanych przez młodszych kolegów i koleżanki z klas pierwszych i drugich. Wspólnie doceniliśmy to, że żyjemy w wolnym i bezpiecznym kraju.
ZAJĘCIA KÓŁKA PLASTYCZNO-MUZYCZNEGO - JESIENNE DRZEWA
SPOTKANIE Z AUTOREM
W poniedziałek 24 października uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panem Łukaszem Wierzbickim, podróżnikiem i autorem książek dla dzieci. Uczniowie wybrali się w podróż do Afryki, na front II wojny światowej oraz w podróż kajakiem przez ocean. Pisarz opowiedział o przygodach Kazimierza Nowaka, bohaterze książki „Afryka Kazika” oraz o niedźwiedziu Wojtku, bohaterze książki „Dziadek i niedźwiadek”, który był żołnierzem w polskiej armii podczas II wojny światowej. Przybliżył również postać Aleksandra Doby – podróżnika i kajakarza, który jako pierwszy pokonał samotnie kajakiem Ocean Atlantycki. Było bardzo ciekawie i wesoło, a Pan Wierzbicki swoimi opowieściami zachęcił dzieci do rozwijania pasji i realizowania marzeń.
WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO
Dnia 19. października odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, biorąc udział w
lekcji o kolorach. Z panią przewodnik oglądaliśmy obrazy, zwracając
uwagę na ich kolory i światło. Rozmawialiśmy o barwach podstawowych i
mieszaliśmy je ze sobą tworząc nowe barwy. Wymyślaliśmy nowe nazwy
kolorów. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne przedstawiające
pejzaże.
JESIENNE ZABAWY KONSTRUKCYJNE
Na przełomie września i października rozwijaliśmy nasze zdolności
konstruowania i tworzenia. Wykorzystaliśmy kasztany, warzywa,
wykałaczki i plastelinę, by stworzyć jesienne postacie i zwierzęta.
KÓŁKO PLASTYCZNO-MUZYCZNE
Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy urocze czarownice.
DZIEŃ CHLEBA
We wtorek 27 września obchodziliśmy w klasie Dzień Chleba. Wysłuchaliśmy "Baśniową historię chleba" E. Szelburg- Zarembiny, poznawaliśmy kolejne etapy jego produkcji oraz przygotowaliśmy wspólnie klasową degustację.
Bagietki, bułki pszenne i żytnie, chleby pełnoziarniste, pieczywo chrupkie, mleczne rogale, słodkie obwarzanki i drożdżówki zagościły na naszym stole. W połączeniu z dżemem i powidłami smakowały naprawdę wyśmienicie.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15 września w klasie 3 c obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości i talenty. Tego dnia mogliśmy lepiej się poznać, rozmawiając o naszych pasjach, talentach i mocnych stronach. Integrowaliśmy się przy zabawach ruchowych i muzycznych. Malowaliśmy też nasze własne "Kropki".