ADOPCJA NA ODLEGLOŚĆ

ROK SKOLNY 2023/2024

ŻYCZENIA OD FUNDACJI  SERCE  DLA  AFRYKI

Drodzy polscy rodzice!

Pozdrawiam Was i życzę szczęścia w nowym roku szkolnym 2023Drodzy polscy rodzice!

Pozdrawiam Was i życzę szczęścia w nowym roku szkolnym 2023/2024. Zawsze będę pamiętać wszystko, co dla mnie zrobiliście i co mi podarowaliście przez te lata.

Pozdrawiam szczególnie moich braci i cały naród polski oraz dziękuję za radość, którą mi zrobiliście przesyłając prezent - chcę powiedzieć, że otrzymałem podarek od Was.

Dziękuję Bogu Jezusowi, że od lat się Wami opiekuje.

NOWY LIST OD GASPARDA

Witaj Drogi Rodzicu z Polski!
Bardzo się cieszę, że mogę napisać do Ciebie ten list, bo bardzo chcę Ci podziękować za wsparcie, którego mi udzielasz od wielu lat. Czy naprawdę wystarczy słowo dziękuję? Nie! Ale chciałbym, żebyś wiedział, że zostałem przyjęty do wyższej klasy, więc jestem wdzięczny za pomoc i życzę, żeby Bóg dał ci długie życie na tym świecie. Amen.
Podpisał się
Gaspard Garba

W roku szkolnym 2011/2012 w ramach wolontariatu nasza szkoła  przystapiła do akcji charytatywnej "Adopcja na odległość", prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

Koszt utrzymania jednego dziecka to 100 euro. Suma ta pokrywa koszt rocznej nauki w szkole oraz zakup potrzebnych podręczników i przyborów szkolnych.

Rodzice adopcyjni przynajmniej raz w roku otrzymują informację od siostry,  będacej na misji  w Kamerunie, o postępach w nauce, o jego sytuacji rodzinnej, stanie zdrowia oraz wszystkich istotnych wydarzeniach w życiu dziecka.

CELESTYN

ROK SZKOLNY 2021/2022

18 marca 2022
Witaj moja najdroższa rodzino z Polski!
Chciałem Wam podziękować za wspieranie mnie w nauce przez cały ten rok szkolny. Jak mam Wam okazać wdzięczność? Czy słowo dziękuję jest wystarczające? Całe moje serce śpiewa podziękowania dla Was. Każdy mój list jest znakiem miłości i wdzięczności, a tym razem życzę wam jeszcze radosnych Świąt Wielkanocnych.
Będę się wiele modlić do Boga o długie życie dla Was na ziemi.
Gaspard Garba

List oraz zdjęcie Garba Gasparda (SR/70/16) adoptowanego przez Szkołę Podstawową Nr 45 im. ORP "Poznań"

zobacz list...

List od Gasparda Garba

Drodzy Rodzice z Polski.
Pozdrawiam Was i życzę szczęśliwego Nowego Roku 2022.
Na początku chciałbym Wam podziękować za wszystko, co dla mnie robicie i za wszystko, co mi daliście przez te lata.
Pozdrawiam moich braci z Polski, pozdrawiam wszystkich Polaków, a także dziękuję za podarowanie mi tak wspaniałego prezentu.
Chcę tylko powiedzieć, że otrzymałem prezent, który mi ofiarowaliście.
Dziękuję Bogu, że chronił Was przez wszystkie te lata i że Wam błogosławi.
Amen.
Podpisał Gaspard Garba