„POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI”

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI

W dniach 7-8 marca odbyły się lekcje profilaktyczno – terapeutyczne dla uczniów  klas VII-VIII SP 45. W czasie zajęć uczniowie wraz z prowadzącą poruszyli tematykę uzależnień. Pracowali nad nazwaniem najważniejszych wartości w ich życiu, nad emocjami i skojarzeniami, z jakimi wiążą się uzależnienia. Rozmawiali także, a może przede wszystkim, o konsekwencjach różnorodnych uzależnień. Konsekwencjach, które zagrażają nam samym, naszym bliskim i pozbawiają nas tego, co jest dla nas najważniejsze.

Lekcje prowadzone były przez Fundację ReStart w ramach zadania „Zanim spróbujesz 2023”, które jest finansowane ze środków budżetowych miasta Poznania i jest częścią projektu miejskiego „Poznań uzależniony od profilaktyki”.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Klasy 7a, 8a, 8b i 8c w ramach projektu Poznań Uzależniony od Profilaktyki wzięły udział w spotkaniu z policją. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne nadużywania przez nieletnich alkoholu, dopalaczy oraz narkotyków.

Kolejnym modułem tegorocznego projektu będą lekcje profilaktyczno-terapeutyczne.

link do zdjęć ...

ROK SZKOLNY 2021/2022

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Zakończyła się tegoroczna edycja projektu „Poznań Uzależniony od Profilaktyki”. Program powstał z myślą o młodzieży, przede wszystkim po to, by uświadomić młodym ludziom jakie konsekwencje niesie za sobą nadużywanie alkoholu, dopalaczy, czy narkotyków. W projekcie wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy przez cały rok szkolny brali aktywny udział w wielu działaniach.

W I semestrze młodzież uczestniczyła w webinariach, które były prowadzone przez specjalistów, zajmujących się problematyką uzależnień oraz oglądała mini serial powiązany z tematyką webinariów. Z kolei w II semestrze na terenie szkoły odbywały się zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne prowadzone przez instytucje z zewnątrz oraz podsumowanie projektu na godzinach wychowawczych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również spektakl pt. „Footloose”, na który wybrali się uczniowie z klas siódmych.

Kolejna edycja projektu już w przyszłym roku.

KLASY SIÓDME W TEATRZE MUZYCZNYM

W czwartek 19 maja 2022r. klasy siódme miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "Footloose". Musical był wystawiany w ramach projektu "Poznań uzależniony od profilaktyki" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Nasi uczniowie z uwagą śledzili losy bohaterów widowiska oraz byli pod wrażeniem talentów wokalnych aktorów. Siódmoklasiści wyszli z teatru bardzo zadowoleni, a na konie z przyjemnością zapozowali do wspólnego zdjęcia.

POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI”

Projekt jest realizowany we współpracy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, Policji, Przedstawicieli placówek leczenia odwykowego, a także organizacji pozarządowych.

Projekt adresowany jest do młodzieży  w wieku 13-18 lat, zagrożonej w sposób szczególny obecnością czynników ryzyka związanych z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy lub innych substancji psychoaktywnych.

Głównym celem projektu jest propagowanie świadomości konsekwencji nadużywania alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Ideą projektu jest zwiększenie wśród młodzieży zainteresowania sposobami blokowania chęci eksperymentowania z alkoholem i ze środkami psychoaktywnymi poprzez wskazywanie alternatywnych sposobów na bodźce pozytywne takie jak taniec, sport.