ŚWIETLICA

Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej szkoły, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły. W trakcie przebywania w świetlicy, dzieci biorą udział w zajęciach plastycznych, czytelniczych, sportowych, grach i zabawach edukacyjnych. Odrabiają lekcje oraz mogą liczyć na pomoc w pokonywaniu szkolnych trudności.

Wychowawcy organizują pracę grup (świetlica klas pierwszych, klas drugich, klas trzecich), dostosowując tematykę zajęć do obchodzonych uroczystości i świąt, pór roku oraz do zainteresowań i potrzeb dzieci. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych uczą się: planowania pracy, samodzielnego projektowania, podejmowania właściwych decyzji, występowania na forum, logicznego myślenia. Kształcą uwagę, pamięć, koncentrację, aktywność psychoruchową i sprawność manualną.

Uczniowie chętnie korzystają z gier i zabawek edukacyjnych np. klocków przestrzennych, gier rozwijających

pamięć  i spostrzegawczość.

W naszej świetlicy częstymi gośćmi są studenci UAM, którzy w szkole odbywają praktyki pedagogiczne.

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku

w godz. 6.30 - 16.30