ROK SZKOLNY 2024/2025
XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
SPACER DO DOLINY SZKLARKI I NA PLAC ZABAW
PORT LOTNICZY - ŁAWICA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
JESTEŚMY W KLASIE 6B
ROK SZKOLNY 2023/2024
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
OSTATNI TYDZIEŃ W KLASIE PIĄTEJ
WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH I PIĄTYCH DO ŁODZI
W czwartek, 13 czerwca uczniowie z klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Łodzi.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od łódzkiego zoo oraz niedawno otwartego Orientarium. Na miejscu mieliśmy okazję obejrzeć różne ciekawe zwierzęta. Udało nam się również zdążyć na jedną z głównych atrakcji – karmienie i kąpiel słoni. Po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego ruszyliśmy do centrum Łodzi. Przespacerowaliśmy się najdłuższą ulicą w Europie, czyli ul. Piotrkowską. Nasz przewodnik zdradził nam wiele ciekawostek związanych nie tylko z tą ulicą, ale i z całym miastem. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Manufakturze.
Już nie możemy się doczekać kolejnych takich wycieczek!
MUZEUM LITERACKIE HENRYKA SIENKIEWICZA
DZIEŃ PATRONA - MARYNARZEM BYĆ...
DZIEŃ POPCORNU
W ostatni piątek mieliśmy okazję świętować na matematyce dzień popcornu. Każda grupa specjalny popcorn – o smaku matematyki, który okazał się być wypełniony zadaniami. Na każdym ziarenku znajdował się kąt, który trzeba było zmierzyć, a następnie określić jego rodzaj. Zadanie zostało wykonane bardzo sprawnie, dzięki czemu zostało trochę czasu na pochrupanie prawdziwych przekąsek.
WIEM COŚ WIĘCEJ O POZNANIU - ROZDANIE NAGRÓD
TEATR WIELKI - OPERA
MUZEUM PYRY
MIKOŁAJKI
MUZEUM PSZCZELARSTWA SWARZĘDZ
WYCIECZKA DO PAŁACU W ROGALINIE
WYCIECZKA DO OSADY TRAPERSKIEJ
SAMORZĄD KLASOWY
W roku szkolnym 2023/2024 do samorządu klasowego wybraliśmy: Irynę, Wojtka i Krystsinę. Gratulujemy i życzymy dużo ciekawych pomysłów w pracy na rzecz klasy i szkoły!!!
ROK SZKOLNY 2022/2023
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
OSTATNI TYDZIEŃ ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
DZIEŃ DZIECKA
PRZEDSTAWIENIE DLA NASZYCH BLISKICH
pt. "O tym, jak kowal w świat powędrował"
WYCIECZKA DO NOWEGO TOMYŚLA - 27 MAJA
20 MAJA - STADION POZNAŃ
AKCJA ŻONKIL
DZIEŃ ZIEMI
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - DZIEŃ JEZYKA POLSKIEGO, DZIEŃ PATRONA, ŚNIADANIE WIELKANOCNE
22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
" Co zrobić z tym deszczem?" - klasy czwarte wzięły udział w kampanii edukacyjnej zorganizowanej przez AQUANET RETENCJA, na temat zagospodarowania wody deszczowej.
DZIEŃ KOBIET
„WACHLARZ MATEMATYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI”
Ostatnia lekcja matematyki w klasie 4b była dość nietypowa. Ćwiczyliśmy umiejętności plastyczno-techniczne, tworząc z papieru kolorowe wachlarze. Nie użyliśmy ich jednak jedynie do wachlowania się. Dzięki stworzonym wachlarzom mogliśmy lepiej zrozumieć różne rodzaje kątów. Kiedy omawialiśmy kąty ostre, mogliśmy pokazać je na swoich wachlarzykach, tak samo z innymi kątami. W sali od razu zrobiło się bardziej kolorowo, a my mieliśmy frajdę przy tworzeniu swoich dzieł.
MARSZ DLA POKOJU!
24 lutego w pierwszą rocznice wybuchu wojny w Ukrainie, przeszliśmy ulicami naszej dzielnicy w marszu upamiętniającym wszystkie ofiary wojny...
GRATULACJE!
Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom osiągnięcia bardzo dobrych wyników w nauce i wzorowego zachowania w pierwszym semestrze !!!
NASZA PIERWSZA DYSKOTEKA!
ŻYWA LEKCJA HISTORII
27 stycznia br. w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną, która opowiadała nam o życiu i zwyczajach hoplitów i gladiatorów.
„ĆWICZYMY ORTOGRAFIĘ I DZIAŁANIA PISEMNE”
Niedawno na lekcji matematyki uczniowie klasy 4 mieli okazję poćwiczyć nie tylko działania pisemne, ale również sprawdzić swoją wiedzę z ortografii. Każdy z uczniów miał za zadanie odpowiedzieć na pytanie związane z poprawną pisownią, a odpowiedź wskazywała mu, które działanie powinien wykonać. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem.
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W NASZEJ KLASIE!
Życzymy
WESOŁYCH ŚWIĄT!
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Nasza klasa w ramach programu zmagała się z logopedycznymi wierszykami. Zadanie nie było takie łatwe, ale daliśmy radę i doświadczyliśmy, ile wysiłku muszą włożyć osoby, które maja problemy z prawidłową wymową.
MIKOŁAJKI
Ach co to był za dzień... Wybraliśmy wspólnie choinkę do naszej sali, piliśmy ciepłe kakao, graliśmy w gry planszowe, przygotowaliśmy plakat na temat Finlandii z okazji rozpoczynającego się w naszej szkole Tygodnia Wielokulturowego. Następnego dnia ozdabialiśmy pierniczki i ubraliśmy naszą choinkę. Było cudnie!
WARSZTATY AKTORSKIE
5 grudnia nasza klasa udała się do Teatru Polskiego na profesjonalne warsztaty aktorskie. Na scenie teatru w grupach dzieci tworzyły z siebie: rzeźby, przedmioty codziennego użytku np. odkurzacz, wiertarkę, prysznic, czajnik a także scenki - zakończenie roku szkolnego, wizyta u lekarza, lot samolotem, w restauracji. To było bardzo ciekawe doświadczenie, które dostarczyło nam wielu emocji i dobrej zabawy.
MUZEUM ARCHIDIECEZJALNE
3 grudnia, dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania, Gabrysia, Tymur, Maksym i Wojtek w Muzeum Archidiecezjalnym, poszukiwali złotego kielicha poznając różne historie i opowieści związane z tym miejscem.
PROGRAM GRAFICZNY PAINT
Czwartoklasiści na lekcjach informatyki tworzyli „Obraz marynistyczny”, „Atlas ptaki w naszej okolicy” oraz wykonywali ilustrację do wybranego wiersza. Zapraszamy do obejrzenia efektów.
WARSZTATY WYPIEKANIA ROGALI MARCIŃSKICH
16 listopada udaliśmy się do Rogalowego Muzeum na warsztaty wypiekania rogali marcińskich.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Franek i Wojtek reprezentowali naszą klasę w Wielkim Konkursie Wiedzy o Historii Polski, pozostali dopingowali ich zmagania. O godzinie 11:11 w auli szkoły, wspólnie z innymi klasami zaśpiewaliśmy 4 zwrotki naszego hymnu państwowego biorąc w ten sposób udział w akcji " Szkoła do Hymnu".
SZKOŁA PAMIĘTA
Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do projektu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.
Klasa 4b i 8b odwiedziły cmentarz na Miłostowie, gdzie dzieci uczciły pamięć powstańców wielkopolskich oraz porządkowały zaniedbane groby. Z kolei klasa 8a wzięła udział w akcji „Światełko dla Czerwca”, podczas której odwiedziła groby powstańców czerwcowych - Romana Bulczyńskiego i Egona Naganowskiego. Uczniowie zapalili również znicz pod pomnikiem upamiętniającym Polskich Lotników, walczących za nasz kraj podczas II wojny światowej oraz ofiary wojny na Ukrainie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
MUZEUM BAMBRÓW
Część naszej klasy 5 listopada uczestniczyła w zwiedzaniu Muzeum Bambrów. Dowiedzieliśmy się skąd i dlaczego przybyli na nasze tereny Bambrzy oraz czym się zajmowali, gdzie mieszkali, jak wyglądał ich strój odświętny i na co dzień. Muzeum mogliśmy zwiedzać dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania.
PAMIĘTAMY O NASZYCH BLISKICH ZMARŁYCH ...
2 listopada w Dzień Zadusznych udaliśmy się na cmentarz Miłostowo. Złożyliśmy wiązankę, zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się za naszych bliskich zmarłych oraz za ofiary wojny w Ukrainie.
WYCIECZKA DO MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU
W sobotę 8 października br., dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania, klasa 4b uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Poznaliśmy historię : Od ziarenka do bochenka czyli proces produkcji chleba w dawnych czasach. Przez udział w warsztatach przekonaliśmy się jeszcze bardziej, jak powinniśmy szanować każdą kromkę chleba. Dowiedzieliśmy się też jakie były rodzaje młynów, wiatraków i sposoby ich używania do produkcji mąki.
DZIEŃ CHŁOPAKA - 30 WRZEŚNIA 2022
SPRZĄTANIE ŚWIATA
16 września nasza klasa brała udział w akcji: Sprzątanie Świata - " Wszystkie śmieci nasze są".
SAMORZĄD KLASY 4B
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023