UKS 45 POZNAŃ

TURNIEJ PIŁKARSKI ROCZNIKA 2013 W SKOKACH

Chłopcy z rocznika 2013 w sobotę,14 stycznia 2023 r., wzięli udział w halowym turnieju piłkarskim w Skokach.  Uczestniczyły w nim również następujące zespoły: LPFA, Murowana Goślina, czy Poznaniak.

Zapraszamy obejrzenia do galerii zdjęć z turnieju:

GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

Tuż przed przerwą świąteczną, wzorem poprzedniego roku, odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłkarski. W drugiej edycji przedświątecznych zmagań rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy: starszą (roczniki 2013 i 2014) oraz młodszą (rocznik 2015). W każdej kategorii mecze rozegrało po 5 zespołów. W starszej grupie mieliśmy przyjemność gościć następujące drużyny: Błękitni Owińska, Junior Koziegłowy oraz UKS Orlik. Z kolei w młodszej zespoły, takie jak: Junior Koziegłowy, UKS Orlik, Wiara Lecha Puszczykowo oraz Canarinhos Skórzewo.

W tegorocznej edycji mogliśmy również zaprosić kibiców do dopingowania młodych piłkarzy. Ponadto zawodników w trakcie rozgrywek odwiedził gwiazdor z workiem pełnym słodkości. Mecze były pasjonujące, obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz efektownych bramek.

Zapraszamy do galerii.

ROK SZKOLNY 2021/2022

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY 45 POZNAŃ

Uczniowskie Kluby Sportowe to kluby amatorskie, które zrzeszają młodych ludzi chcących uprawiać daną dyscyplinę sportu. Niekoniecznie na bardzo wysokim poziomie. Główną ideą UKS-ów jest przede wszystkim, to aby były one dostępne dla każdego, niezależnie od umiejętności. Ich najważniejszym celem jest krzewienie kultury fizycznej i odciąganie młodzieży od komputerów, smartfonów, ulicy, czy problemów w domu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i uczniów postanowiliśmy w tym roku utworzyć na terenie naszej szkoły Uczniowski Klub Sportowy „UKS 45 POZNAŃ”. Jego założycielami są nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej nr 45. Powstały klub ma być odpowiedzią na pogarszający się stan polskiego sportu amatorskiego, a tym samym także i zawodowego. Rolą utworzonego przez nas UKS-u jest krzewienie kultury fizycznej wśród młodzieży oraz tworzenie dobrych warunków do uprawiania sportu, nie tylko dla tych najbardziej utalentowanych.

Nasza szkoła posiada odpowiednią bazę sportową w postaci pełnowymiarowej hali, sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów oraz trenerów posiadających licencję trenerską UEFA B. Pragniemy bowiem stworzyć idealne otoczenie do osiągania jak najwyższego poziomu sportowego przez naszych zawodników. Dodatkowo niezwykle ważnym aspektem naszej pracy będzie budowanie odpowiednich warunków do prawidłowego, długofalowego, a także nowoczesnego szkolenia dzieci i młodzieży, z zachowaniem zasad fair play oraz wychowania w duchu sportowej rywalizacji.

UKS, jako partner stwarza również możliwość tworzenia klas sportowych, które już od nowego roku szkolnego będą reprezentowały naszą szkołę w różnego rodzaju zawodach sportowych.