Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 45 im.ORP Poznań

WYNIKI VIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI POETYCKIEJ „O POEZJĘ TRZEBA DBAĆ”

Utworzono dnia 15.06.2021

WYNIKI VIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI POETYCKIEJ
„O POEZJĘ TRZEBA DBAĆ”

            Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Poetyckiej „O poezję trzeba dbać” odbyła się w nieco innej formie niż zwykle. Ze względu na pandemię i aktualną sytuację na świecie konkurs został przeprowadzony zdalnie. Zadaniem uczestników było nagranie własnej interpretacji wybranej piosenki poetyckiej.

 

            Wszyscy konkursowicze mogli pochwalić się przepięknymi wykonaniami utworów takich, jak na przykład: „Tańczące Eurydyki”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Siedzieliśmy na dachu”, czy „Jak linoskoczek”.  Jury, w składzie: Mateusz Nowicki, Bogumiła Szeligowska-Wojtecka oraz Andrzej Zujewicz, oceniało nie tylko interpretację wokalną utworu, ale i aranżację, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

Nasze tegoroczne jury, to niesamowici muzycy, których warto przedstawić:

  • Bogumiła Szeligowska-Wojtecka - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w zakresie teorii muzyki i edukacji muzycznej.
    Dyplomowany nauczyciel w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia Nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, a także wykładowca Akademii Muzycznej. Od kilkunastu lat zajmuje się upowszechnianiem i propagowaniem twórczości swego dziadka – Tadeusza Szeligowskiego a także ojca – Aleksandra Szeligowskiego. Wygłasza referaty połączone z pokazami multimedialnymi przybliżającymi ich życie i twórczość. Jest autorką artykułów o tematyce muzycznej a także biografii Aleksandra Szeligowskiego wydanej przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest inicjatorką i organizatorką różnych koncertów m. in. cykli koncertów dla poznańskich przedszkoli. Organizuje także turnieje wiedzy o Tadeuszu Szeligowskim. Współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi (CK Zamek, zespół „Poligrodzianie”, Fundacja „Puenta”). Przez wiele lat prowadziła w POSM I st. nr 2 zespół smyczkowy, z którym jako dyrygent wystąpiła w ponad 150 koncertach. Od 2012 roku jest kierownikiem Sekcji Przedmiotów Ogólnomuzycznych, Instrumentów Dętych i Perkusji w POSM I st. Nr 2.

 

  • Matusz Nowicki - absolwent Szkoły Podstawowej nr 45 w Poznaniu. Pierwszy fagocista Opery Poznańskiej, współpracuje również z Filharmonią Poznańską. Ukończył studia magisterskie w klasie fagotowej dra Arkadiusza Adamczyka na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obecnie kontynuuje edukację w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze pod opieką Szweda Sebastiana Stevenssona i Norwega Auduna  Halvorstena.  W latach młodzieńczych śpiewał W Poznańskim Chórze Katedralnym, z którym wielokrotnie koncertował w Holandii. W 2011 r. był przewodniczącym jury młodzieżowego na Konkursie Wieniawskiego. Angażuje się w projekty jazzowe, wraz z Tobiaszem Gottfriedem występował w poznańskim klubie muzycznym Blue Note . Stale współpracuje z Waldemarem Rychłym z Kwartetu Jorgi, z którym koncertował m.in. na Woodstocku. Zdobywał również doświadczenie w pracy z najmłodszymi podczas cyklu spotkań muzycznych przedszkolach w Poznaniu i okolicach.

 

  • Andrzej Zujewicz – realizator dźwięku, muzyk i DJ. Lata młodzieńcze spędził w Poznańskim Chórze Katedralnym. W szkole podstawowej rozpoczął naukę gry na trąbce w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, którą ukończył po 10 latach zostając absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Reżyseria Dźwięku i pracę w tym zawodzie kontynuuje do dziś. W między czasie współtworzył kilka zespołów różnych gatunków muzycznych. Między innymi grając na perkusji w nieistniejącym już zespole The Ploy, z którym występował między innymi na Opener Festiwalu i Jarocin Festiwalu oraz jako suport na koncertach Moniki Brodki, Myslovitz, T. Love, Fisz Emade Tworzywo. Od pięciu lat jest aktywnym DJem.

 

            Po burzliwych i trudnych obradach, jury zdecydowało się nagrodzić trzy osoby, a jedną wyróżnić.
W związku z powyższym mamy przyjemność ogłosić, że:

  • I miejsce otrzymała Antonina Dudziak ze Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Poznaniu,
  • II miejsce - Zuzanna Okleja ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu,
  • III miejsce - Anna Zaremba ze Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Poznaniu.
  • Wyróżnienie - Zofia Mielcarek ze Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Poznaniu.

 

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za aktywny udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Poetyckiej „O poezję trzeba dbać”. Zainteresowanych zapraszamy już na kolejną, przyszłoroczną edycję konkursu.

 

Nie zapominamy również o naszych sponsorach, czyli: Radzie Osiedla Główna oraz Miroxie – fabryce okien i drzwi, którym bardzo dziękujemy za wsparcie oraz zaangażowanie w ten niezwykły Konkurs.

 

Z kolei za objęcie VIII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Poetyckiej „O poezję trzeba dbać” patronatem honorowym dziękujemy Prezydentowi Miasta Poznania, a za patronat medialny -  Radiu Poznań.

 

Na koniec dziękujemy jury, bez którego nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Poetyckiej „O poezję trzeba dbać”.

 

Dodatkowo, chcielibyśmy poinformować, że od 23 czerwca 2021 r., zapraszamy laureatów po odbiór naród do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 45 im Okrętu Rzeczypospolitej „Poznań” w Poznaniu.

 

Organizatorzy VIII Międzyszkolnego Konkursu
Piosenki Poetyckiej „O poezję trzeba dbać”

 

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 339

W poprzednim tygodniu: 395

W tym miesiącu: 1258

W poprzednim miesiącu: 1970

Wszystkich: 67492